Turkish


ÖLMEKLİK MARKASI!


Vahiy kitabında (Kutsal Kitabın son kitabı), BEAST'ın (yani Deccal!) Izine karşı sert bir şekilde uyarıldık. Peki, canavarın işareti tam olarak ne? Ve bu işaretin BEAST'in NAME veya 666 sayısı ile ilgisi var mı? Ya da, Canavarın işareti, Canavarın isminden ve sayı 666'dan tamamen farklı ve ayrı mıdır? Ya Canavarın adı da tam olarak ne? Bu bir birey, bir ulus, bir uluslar grubu veya bir kilise mi? Peki ya bu işareti -LİTERLİK, FİZİKSEL BİR MARKA mı? Yoksa bunun yerine figüratif, sembolik bir anlamı var mı?


İlk önce Vahiy 13: 16-17'ye dönerek bu sorulara cevap arayışımıza başlayalım. Burada canavarın "sağ elinde ya da alında, küçük ve büyük, zengin ve fakir, özgür ve köleye - herkese bir MARKA verilmesi gerektiğini" söylediler. Ve hiç kimse, bu MARK olmadan, BEASTİN ADI VEYA NUMARASI [666] İNSANIN TEMİN EDİLMESİNE "(NLT) OLMADAN herhangi bir şey satın alamaz veya satamazdı. Böylece bu Kutsal Yazı, Canavar işaretinin sadece Canavarın İsmi veya onun adını temsil eden NUMBER olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bu nedenle, Canavarın MARK'ını size getirmek, Canavarın ADINI (ya da onun adını temsil eden NUMARA-666!) Sahip olduğunuz ile aynıdır.


ÖLÜK-666 SAYISI!

Ama neden sayı 666? Bu numara onun adını nasıl temsil eder? Peki, İncil'in bu soruyu cevaplamasına izin verelim. Vahiy 13:18 (LB) - "... adındaki harflerin sayısal değerleri 666'ya eklenir." Bu Kutsal Yazı 666'nın Canavarın İsminin Nümerik SÜRESİNİN DEĞERİ olduğunu açıkça gösterir! Örneğin, "VIX" ismini kullanırsak, "Roma Rakamları" nı kullanırsak, V = 5, I = 1, & X = 10. Bu adın her harfinin sayısal değerini (5 + 1 + 10) 16 yaşındayız. Bu nedenle, Vix, muhtemelen Canavar olamazdı, çünkü adı yalnızca 16'ya kadar çıkarır (canavarın ismi 666'ya kadar çıkacaktır). Ama Vix canavar değilse kimdir?


CANAVAR KIMDIR?

Peki, bu Canavar DSÖ (yani Deccal) midir? Bazıları öğrettiği gibi Birleşmiş Bir Avrupa Süpergücü (canlandırılmış "Kutsal" bir Roma İmparatorluğu) mudur? Ya da Canlanan bu canlandırılmış sistemin Lideri mi? Canavar hem İkisi hem imparatorluğun ve liderinin sembolik! Fakat her şeyden önce onun Lideri anlamına gelir. Kısa sürecek olan bu sistemin son dönemdeki siyasi lideri olduğunu kanıtlamak için Vahiy kitabında başka bir Kutsal Kitap'a geçelim. Vahiy 19: 20- "Sonra Canavar yakalandı ve onunla sahte peygamber .... Bu iki kişi, kükürtle yanan ateş gölüne canlı canlı yayınlandı "(NKJ). Bu Kutsal Yazı, Canavarın hem kendisinin hem de sahte peygamberin ateşin gölüne atıldığı için bir bitiş zamanı BİREYSEL olduğunu açıkça göstermektedir!


LİTERAL, FİZİKSEL MARKA?

Peki, bu son dönem siyasi liderinin işareti olan Canavar'ın işareti tam olarak nedir? FİZİKSEL, LİTRE MARKI mı (yoksa bu işaret sadece bir metafor olup gizli, mistik bir anlam taşımaktadır)?


Canavarın işareti KESİNLİKLE gerçek bir fiziksel işaret olacak! Vahiy 13:16 ve 14:11'de İncil'in (GW, NOG, EXB, NEB ve JB) birkaç farklı çevirisi, Canavar işaretinin insanlar üzerinde "MARKALI" olacağını belirtmektedir. AMPC, NABRE ve EXB, Canavar işaretinin insanlar üzerinde AYRILDIĞINI belirtiyor. Ancak Canlı İncil, bu iki ayeti en iyi çeviren şekli seviyorum, çünkü Canavar işaretinin insanlar üzerinde "TATTOOED" olacağını beyan ediyor! Ancak Canavar işaretinin markalı, damgalı veya dövmeli olmasına bakılmaksızın, tüm bu çeviriler oybirliğiyle oyunun başkalarının kolayca görebileceği KAYNAKLI FİZİKSEL BİR MARKA olacağına oybirliği ile katılıyorum!


ALINAN MARKA = SATAN'A ALLEGIANCE!

Vahiy kitabını çok özenle okursanız (özellikle 14. bölüm) Canavarın işaretini almaya istekli olanların Tanrı tarafından şiddetli bir şekilde cezalandırılacağını göreceksiniz. Fakat Allah, kesinlikle, üzerine bu işareti fiziksel olarak zorlayan birisini cezalandırmaz, ne de bu işareti BİLİNMEYEN birine cezalandırmaz (bazı komplo teorisyenlerinin öğrettiği gibi)! Kişi BİLMENİN, BİLGİ KABUL ETMESİ GEREKİR.


Ancak Canavarın işaretinin vücuduna (sağ elinde veya alnında) yerleştirilmesine izin veren ve bilen herkes, doğrudan Tanrı aleyhine olacak! Yaratıcılarına uymak yerine, Şeytan'a itaat edeceklerdir! Esas olarak onların ALLEGIANCE'lerini ve sadakatlerini Şeytan Şeytanı'na vereceksinler (Kutsal Kitap'ın AMP ve EXB çevirilerinin Rev. 13:16'ya bakınız)! Bunu yapanlar da Tanrı tarafından sertçe cezalandırılacak! Onlara canavarın (ya da heykelinin) ibadet etmemesi veya izini almaması gerektiğini söyleyen iki tanık (ya da peygamber) değil, cennetten bir melek de dünyanın sakinlerine emredecek Bunu yapmak için değil (Vahiy 14: 9)! 


ÖLÜMÜN ADI

Peki canavarın adı ne? Ve bu son dönem siyasi lideri kim olacak? Kim olursa olsun, bildiğimiz tek şey, isminin harfleri 666'ya kadar çıkacaktır! Ancak herkes ROMAN'dan daha iyi bir isim düşünebilir mi?


Birincisi, "ROMAN" Yunanca dilinde "LATEINOS" olarak tercüme edilebilir. (Fakat neden Yunanca dili kullanıyorsunuz? Yeni Ahit'in çoğu Vahiy kitabında da dahil olmak üzere Yunancada yazıldı. Yunanca "L" 30, "A" 1, "T" 300, "E" 5, "I" 10, "N" 50, "O" 70 ve " S "200'dür. (30 + 1 + 300 + 5 + 10 + 50 + 70 + 200) ekleyin ve ne bulacaksınız? 666!


İkincisi, ismi "ROMAN" olsaydı, üçlü doktrin benzerdi, birinde üç şeyi temsil ederdi. Sadece bu son dönem siyasi liderin adı olmakla kalmaz aynı zamanda ROMAN (Katolik) Kilisesinin yanı sıra ROMAN İmparatorluğunu da temsil eder.


UYARI!

Gelecekte ne yaptığınızın önemi yok, ASLA (herhangi bir koşul altında olursa olsun!) Canavarın iznini alıyor ya da ona (yani Deccal) ya da heykeline ibadet ediyor!


"Küçük çocuklar, son bir saat; Ve siz de duyduğunuz gibi ... Deccal geliyor ... Günahın adamı ... Tanrı denilen veya ibadet edilen her şeyin üstünde kendisine karşı koyan ve yücelten, yokoluşun oğlu ... O bile oturacak Kendisinin Tanrı olduğunu iddia eden Tanrı'nın tapınağı "(1. Yuhanna 2:18 NKJ; 2.Tavsıklar 2: 3-4 NKJ; 2. Tesfiye 2: 4 NLT).


"Sonra ağzını Tanrı'ya karşı küfürle açtı, adını, kulübünü ve gökyüzünde yaşayanları küfretti. Ve ona [azınlıklar (gerçek Hıristiyanlar) ile savaş yapmak ve onlardan [fethedilmek] için onlara verilmiştir. Ve ona her kavim, dil ve ulus üzerinde yetki verildi. Ve yeryüzünde yaşayan herkes ona hayat kitapında yazılı DEĞİLDİR "(Rahim 13: 6-8 NKJ).


"Eğer kimse canavara taparsa [yani. Deccal] ve onun imajını [yani; Heykeli] alnına ya da elinde izini alırsa, Tanrı'nın gazabının içeceği içilir, bu da Tanrı'nın öfkesine kapılanmaya kadar sürer. Kutsal meleklerin huzurunda ve kuzu varlığında ateş ve kükürtle işkence görür. Yüce isa]. Ve eziyet duman sonsuza dek yükselir ve canavar ve imaj ibadet ve onun adını kim alır "(Rahim 14: 9-11 NKJ) hiçbir dinlenme gece gündüz var.


Canavarın işareti hakkında daha fazla bilgi için, lütfen "Vahiy Canlı Geliyor" ve "Deccal ve Son 7 Yıl" konusunu okuyun. Bu kitaplara www.TheBibleComesAlive.com adresinden ÜCRETSİZ olarak erişebilirsiniz.


Turkish = Türk


Makalelerimden veya kitaplarımızdan herhangi birini kendi dilinizde okumak isterseniz, şu bağlantıya tıklayın: https://translate.google.com. Bu bağlantı tüm yazılarımı İngilizce'den dilinize çevirir. Ancak aynı anda sadece bir sayfa çevirebilir.


— Other Books & Articles in Your Language —


If you would like to read any of my articles or books in your language, just click on the following link: https://translate.google.com. This link will translate all of my writings from English to your language. But it can only translate 1 page at a time.